NSYTBP292412
DigiKey Part Number
4008-NSYTBP292412-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYTBP292412
Description
BOX PLAS LGT GRY 11.46"LX9.49"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Polycarbonate (PC) Light Gray Cover Included 11.457" L x 9.488" W (291.00mm x 241.00mm) X 5.039" (128.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYTBP292412 Models
Category
Area (L x W)
109in² (700cm²)
Mfr
Design
Cover Included
Packaging
Bulk
Material
Part Status
Active
Color
Light Gray
Container Type
Box
Thickness
0.315" (8.00mm)
Size / Dimension
11.457" L x 9.488" W (291.00mm x 241.00mm)
Ratings
Height
5.039" (128.00mm)