NSYCRN252150P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN252150P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN252150P
Description
ENCLOSURE STL 7.87"L X 5.91"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included, Hinged Door 7.874" L x 5.906" W (200.00mm x 150.00mm) X 9.843" (250.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN252150P Models
Category
Height
9.843" (250.00mm)
Mfr
Area (L x W)
46.5in² (300cm²)
Design
Cover Included, Hinged Door
Color
Gray
Size / Dimension
7.874" L x 5.906" W (200.00mm x 150.00mm)