HGL36100M38X
HGL36100M38X
DigiKey Part Number
4008-HGL36100M38X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HGL36100M38X
Description
MOTOR CIRCUIT PROTECTOR 600V 100
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 100A 690 V AC DC Toggle Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
100A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
690 V