ATV320U11N4C412
DigiKey Part Number
4008-ATV320U11N4C412-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV320U11N4C412
Description
ALTIVAR SOLAR DRIVE ATV320, 1.5H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 500V 3A 1.1 kW Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATV320U11N4C412 Models
Category
Current - Output
3A
Manufacturer
Schneider Electric
Wattage - Load
1.1 kW
Series
Voltage - Supply
380 ~ 500VAC
Packaging
Box
Interface
CAN, EtherNet/IP, Modbus TCP, Serial
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Mounting Type
Chassis Mount
Ingress Protection
IP20
Number of Motors
1
Approval Agency
CE, RCM, UKCA, UR
Voltage - Load
500V