ABL8BPK24A07
DigiKey Part Number
4008-ABL8BPK24A07-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABL8BPK24A07
Description
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V
Category
DC Voltage - Input (Max)
29V
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Output 1
24V
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Input Type
DC
Size / Dimension
10.43" L x 7.87" W x 7.68" H (265.0mm x 200.0mm x 195.0mm)
Number of Outputs
1
Approval Agency
CE, UL
DC Voltage - Input (Min)
21V