SEAM-50-09.0-S-10-2-A-K-TR
SEAM-50-09.0-S-10-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-50-09.0-S-10-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM14476TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14476CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-09.0-S-10-2-A-K-TR
Detailed Description
500 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-50-09.0-S-10-2-A-K-TR Models
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights
14mm, 15mm, 15.5mm, 16.5mm
Height Above Board
0.457" (11.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)