SEAM-50-09.0-S-10-1-A-K-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 66
500 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
SEARAY
SEAM-50-09.0-S-10-1-A-K-TR
DigiKey Part Number
SEAM-50-09.0-S-10-1-A-K-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-09.0-S-10-1-A-K-TR
Detailed Description
EDA/CAD Models
SEAM-50-09.0-S-10-1-A-K-TR Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights
14mm, 15mm, 15.5mm, 16.5mm
Height Above Board
0.457" (11.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)