CL31B475KAHNFNE
DigiKey Part Number
1276-3177-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3177-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3177-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B475KAHNFNE
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B475KAHNFNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)