CL31B335KOHNNNE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL31B335KOHNNNE |
Description | CAP CER 3.3UF 16V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL31B335KOHNNNE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |