CL31B106KAHVPJE
DigiKey Part Number
1276-CL31B106KAHVPJETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31B106KAHVPJECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL31B106KAHVPJEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B106KAHVPJE
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B106KAHVPJE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)