CL31B102KIFNNNE
DigiKey Part Number
1276-3071-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B102KIFNNNE
Description
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B102KIFNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)