CL21X106KOQNNNE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL21X106KOQNNNE |
Description | CAP CER 10UF 16V X6S 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL21X106KOQNNNE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.055" (1.40mm) |