CL21B223KBCNNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 390.470
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 52.107
Datasheet
Upgrade
Würth Elektronik
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 109
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B223KBCNNNC
DigiKey Part Number
1276-1795-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B223KBCNNNC
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B223KBCNNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)