CL10A476MR8NRNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 201.305
Datasheet
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CL10A476MR8NRNE
DigiKey Part Number
1276-CL10A476MR8NRNETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10A476MR8NRNE
Description
CAP CER 47UF 4V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10A476MR8NRNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)