TS34-62-31-BK-G-100-SMT-TR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 6.000
TS34-62-31-BK-G-100-SMT-TR
TS34-62-31-BK-G-100-SMT-TR
DigiKey Part Number
2223-TS34-62-31-BK-G-100-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS34-62-31-BK-G-100-SMT-TR
Description
6.2 X 6.2 MM, 3.1 MM ACTUATOR HE
EDA/CAD Models
TS34-62-31-BK-G-100-SMT-TR Models
Category
Actuator Height off PCB, Vertical
3.10mm
Outline
6.20mm x 6.20mm
Operating Force
100gf
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Switch Travel
0.25mm