CEB-35035-L100
DigiKey Part Number
2223-CEB-35035-L100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-35035-L100
Description
PIEZO DISC 35X.35MM, LEAD WIRES
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 1.378" Dia (35.00mm) 300 Ohms
Category
Type
Feedback
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Impedance
300 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
55000pF @ 100Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Part Status
Active
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Frequency
2 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p