X9401WS24IZ-2.7T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface 24-SOIC
X9401WS24IZ-2.7T1
DigiKey Part Number
X9401WS24IZ-2.7T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9401WS24IZ-2.7T1
Description
IC DIG POT 10K 24-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
X9401WS24IZ-2.7T1 Models
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Part Status
Active
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Supplier Device Package
24-SOIC
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C