X9400WV24I-2.7
DigiKey Part Number
X9400WV24I-2.7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9400WV24I-2.7
Description
IC DIG POT 10K 24-TSSOP
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface 24-TSSOP
EDA/CAD Models
X9400WV24I-2.7 Models
Voltage - Supply
±2.7V ~ 5.5V
Packaging
Tube
Tolerance
±20%
Part Status
Obsolete
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Supplier Device Package
24-TSSOP
Package / Case
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C