IDT71V65603S150PFI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
IDT71V65603S150PFI
DigiKey Part Number
IDT71V65603S150PFI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDT71V65603S150PFI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.8 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)