AT25SF041B-MAHD-T
DigiKey Part Number
1695-AT25SF041B-MAHD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1695-AT25SF041B-MAHD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
1695-AT25SF041B-MAHD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT25SF041B-MAHD-T
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8UDFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH - NOR Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 8-UDFN (2x3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AT25SF041B-MAHD-T Models
Category
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Mfr
Clock Frequency
108 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
50µs, 2.4ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)