70V7319S166BF
DigiKey Part Number
70V7319S166BF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70V7319S166BF
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.6 ns 208-CABGA (15x15)
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.6 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)