70V7319S133BC8
DigiKey Part Number
70V7319S133BC8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70V7319S133BC8
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 256CABGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 256-CABGA (17x17)
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)