70V3319S133BCI
DigiKey Part Number
70V3319S133BCI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70V3319S133BCI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 256CABGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 256-CABGA (17x17)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)