RTXE-2520ED333-C-32.000-TR
DigiKey Part Number
2151-RTXE-2520ED333-C-32.000-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTXE-2520ED333-C-32.000-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTXE-2520ED333-C-32.000-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTXE-2520ED333-C-32.000-TR
Description
XTAL OSC TCXO 32MHZ 3.3V HCMOS
Detailed Description
32 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Mfr
Output
HCMOS
Series
Voltage - Supply
3.3V
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)