RSF-1189.000-50000-1109-TR
DigiKey Part Number
2151-RSF-1189.000-50000-1109-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-1189.000-50000-1109-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-1189.000-50000-1109-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-1189.000-50000-1109-TR
Description
FILTER SAW 1.189GHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.189GHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.9dB 50MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
50MHz
Manufacturer
Raltron Electronics
Insertion Loss
1.9dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.021" (0.55mm)
Frequency - Center
1.189GHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)