RH100-40.000-10-F-3030-TR-NS2
DigiKey Part Number
2151-RH100-40.000-10-F-3030-TR-NS2TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-40.000-10-F-3030-TR-NS2CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-40.000-10-F-3030-TR-NS2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-40.000-10-F-3030-TR-NS2
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
40 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)