R2520-20.000-10-1010-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-R2520-20.000-10-1010-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-20.000-10-1010-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-20.000-10-1010-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-20.000-10-1010-TR-NS1
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)