R2520-12.000-12-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-R2520-12.000-12-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-12.000-12-3030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-12.000-12-3030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-12.000-12-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 12pF 180 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)