H130B-26.000-10-F-1010-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 64
Datasheet
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 686
Datasheet
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
In Stock: 500
26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
H130B-26.000-10-F-1010-TR
DigiKey Part Number
2151-H130B-26.000-10-F-1010-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-H130B-26.000-10-F-1010-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-H130B-26.000-10-F-1010-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H130B-26.000-10-F-1010-TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)