CP7050-25.000-3.3-25-X-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CP7050-25.000-3.3-25-X-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CP7050-25.000-3.3-25-X-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP7050-25.000-3.3-25-X-T-TR
Description
XTAL OSC XO 25MHZ 3.3V LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
80mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)