CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TR
Description
XTAL OSC XO 25MHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TR Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
2.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)