CL2520-156.250-1.8-20-X-T-TR-N1
DigiKey Part Number
2151-CL2520-156.250-1.8-20-X-T-TR-N1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CL2520-156.250-1.8-20-X-T-TR-N1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CL2520-156.250-1.8-20-X-T-TR-N1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
OSC XO 156.25MHZ 2.5V LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL2520-156.250-1.8-20-X-T-TR-N1 Models
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)