VLM-635-56 LPO-D15-F10
DigiKey Part Number
100-VLM-635-56LPO-D15-F10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLM-635-56 LPO-D15-F10
Description
ANGLE15,CLASS1M,FOCUS:10 CM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Laser Diode 638nm 0.39mW 3V ~ 6V 50mA Cylinder (10mm Dia)
Category
Voltage - Input
3V ~ 6V
Manufacturer
Quarton Inc.
Current Rating (Amps)
50mA
Series
Power (Watts)
0.39mW
Packaging
Bag
Package / Case
Cylinder (10mm Dia)