QTM216J-25.000MDJ-T
DigiKey Part Number
4981-QTM216J-25.000MDJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QTM216J-25.000MDJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QTM216J-25.000MDJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTM216J-25.000MDJ-T
Description
2.0X1.6 CMOS 1.8V 50PPM -40~105C
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
22mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.83mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA