PA4345.471NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4345.471NLT |
Description | FIXED IND 470NH 11.5A 8.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Molded Inductor 11.5 A 8.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4345.471NLT Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 18A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 8.6mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |