BPDR00060630330M00
DigiKey Part Number
553-BPDR00060630330M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPDR00060630330M00
Description
FIXED IND 33UH 750MA 189 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 750 mA 189mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
750mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
189mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)