BMMA001313354R7MV1
DigiKey Part Number
553-BMMA001313354R7MV1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMA001313354R7MV1
Description
FIXED IND 4.7UH 10A 15 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 10 A 15mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
24A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)