BMMA000606308R2MV1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
8.2 µH Shielded Molded Inductor 4 A 68mOhm Max Nonstandard
BMMA000606308R2MV1
DigiKey Part Number
553-BMMA000606308R2MV1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMA000606308R2MV1
Description
FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
7.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
68mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)