60-11-D397-T441-08
DigiKey Part Number
1944-1311-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
60-11-D397-T441-08
Description
THERM PAD 21.72MMX14.28MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 21.72mm x 14.28mm Rectangular
Category
Outline
21.72mm x 14.28mm
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.1W/m-K