60-11-8302-T441-08
DigiKey Part Number
1944-1309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
60-11-8302-T441-08
Description
THERM PAD 18.03MMX12.7MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 18.03mm x 12.70mm Rectangular
Category
Outline
18.03mm x 12.70mm
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.1W/m-K