60-11-4659-T441-08
DigiKey Part Number
1944-1315-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
60-11-4659-T441-08
Description
THERM PAD 15.88MM DIA PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 15.88mm Dia Round
Category
Outline
15.88mm Dia
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.1W/m-K