60-11-4511-T441-08
DigiKey Part Number
1944-1319-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
60-11-4511-T441-08
Description
THERM PAD 40.46X27.94MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 40.46mm x 27.94mm Rhombus
Category
Outline
40.46mm x 27.94mm
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.1W/m-K