P6SMBJ51CA-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-P6SMBJ51CA-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P6SMBJ51CA-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-P6SMBJ51CA-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P6SMBJ51CA-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 7.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V