RER1.25-S6-X
DigiKey Part Number
298-15746-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RER1.25-S6-X
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Black, White Fastener 1.250" (31.75mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RER1.25-S6-X Models
Category
Mounting Type
Fastener
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Black, White
Packaging
Bulk
Length
1.640" (41.66mm)
Part Status
Active
Width
1.180" (29.97mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Height
2.860" (72.64mm)
Type Attributes
Elastic Retainer
Screw Size
#6 (M3)
Opening Size
1.250" (31.75mm)