ERJ-UP3J432V
DigiKey Part Number
10-ERJ-UP3J432VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP3J432VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-UP3J432VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-UP3J432V
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/4W 0603
Detailed Description
4.3 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-UP3J432V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)