ERJ-U1TF1960U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
196 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U1TF1960U
DigiKey Part Number
10-ERJ-U1TF1960UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U1TF1960U
Description
RES 196 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U1TF1960U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)