ERJ-T14J510U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 9.000
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
51 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-T14J510U
DigiKey Part Number
ERJ-T14J510U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-T14J510U
Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-T14J510U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)