ERJ-S14F2552U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 5.900
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
25.5 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S14F2552U
DigiKey Part Number
ERJ-S14F2552U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S14F2552U
Description
RES 25.5K OHM 1% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S14F2552U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)