ERJ-P08J182V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 219.511
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
1.8 kOhms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film