ERJ-P06F34R0V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Rohm Semiconductor
34 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-P06F34R0V
DigiKey Part Number
ERJ-P06F34R0V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P06F34R0V
Description
RES SMD 34 OHM 1% 1/2W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-P06F34R0V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)